Műugrás

0

Bárki lehet műugró. Vagy mégsem? Az mindenesetre nem árt, ha az illető tud úszni és nincs tériszonya.

A műugrás a legszebb sportok egyike. A műugrósport esztétikai értéke felbecsülhetetlen. Napjainkra nagyon kifinomulttá vált, tele van gyönyörű, változatos és nehéz technikai elemekkel, ám a múltban nem a szépség volt a meghatározó, hanem a bátorság.

A műugrók állítható rugalmasságú ugródeszkáról rugaszkodnak el 1, illetve 3 méteres magasságból. Toronyugrásnál stabil elugróhelyről hajtják végre a gyakorlatokat a versenyzők, világbajnokságokon és olimpiákon 10 méter magasságból, egyéb viadalokon pedig 5 és 7.5  méterről.

A műugrók látványos mozdulatsorokat (szaltókat, csavarugrásokat) hajtanak végre a levegőben, mielőtt a vízbe érkeznek. A szép tartás a levegőben és a végeredmény egyaránt nagyon fontos. Arra törekszenek, hogy a lehető legkisebb fröccsenéssel csobbanjanak a vízbe, a pontozók pedig a légmunkát, a technikát és a vízbeérkezést is mérlegelik az értékeléskor.

A műugrás a víz szerelmeseinek élvezetes kikapcsolódást biztosít. A vízimádat önmagában kevés. Aki szereti a kihívást és szeretné próbára tenné bátorságát, valamint egy fantasztikus, vidám közösség részévé válna, annak itt a helye. Egészen óvodás kortól a határ a csillagos ég, kicsik és nagyok, fiúk és lányok egyaránt élvezhetik az életérzést. Ugyanúgy, mint a legtöbb sport kitartásra nevel, és maximalizmusra. Ha ezt a sportot választjuk, hatalmas fejlődésen megy keresztül koncentrációs képességünk, és mozgásunk összeszedetté, fegyelmezetté válik, mi magunk pedig bátrabbá. Az edzések következtében az izomrendszer kidolgozott lesz. A gyakorlás során szükségünk van erőre, dinamizmusra és kiváló reakcióidőre is. Segít az iskolai, szellemi munkában is, hiszen összpontosításra, fegyelemre nevel. A műugrás bármely korosztály számára színes, élvezetes kikapcsolódást nyújt, ugyanakkor tökéletes hobbi a kalandvágyó vízimádók számára. Bármely korban el lehet kezdeni, akár felnőtt fejjel is.