Magyarok az olimpia 6. napján!

0

Hosszú Katinka továbbra is szenzációs. Az immár háromszoros olimpia bajnok Iron Lady csütörtök éjjel tett egy nagy lépést negyedik aranya felé és országos csúcsot úszva, simán bejutott a női 200 m hátúszás döntőjébe.

Bár a napi döntőkben nem voltak érdekeltek magyar úszóink, így is érdemes említést tenni teljesítményükről. Hosszú Katinka könnyednek tűnő úszással, legjobb idővel jutott 200 m háton az olimpiai döntőbe. A Rióban már háromszor is ünneplő Hosszú, több mint egy másodpercet vert az utána következő kanadai Hilary Caldwellre. Kapás Boglárka országos csúcsot úszva a második legjobb idővel jutott a 800 méteres gyorsúszás döntőjébe. A világbajnoki bronzérmes Kapásnak minden esélye megvan arra, hogy érmet szerezzen Rióban, bár a dobogó legfelső foka távolinak látszik, ugyanis a legjobb idővel döntős amerikai Katie Ledecky majd’ hét másodperccel úszott jobb időt Kapásnál. Úgy tűnik Cseh László talpra tudott állni a 200 m pillangó csalódása után, és a szám 100 méteres távján is döntőt tud majd úszni. A többi magyar: Takács Krisztián (50 m gyors), Risztov Éva (800 m gyors), Pulai Bence (100 m pillangó) és György Réka (200 m hát) nem jutott tovább előfutamából.

Két cselgáncsozónk is tatamira lépett csütörtökön. Joó Abigél a hölgyek 78 kg-os kategóriájában, míg Cirjenics Miklós a 100 kg-os férfiak között kezdte meg a küzdelmeket. Joónak nem jelentett túl nagy erőfeszítést, hogy továbbjusson az első fordulóban, ahol a mongol Lhamdegd Pürevzsargalt ipponnal győzte le. A legjobb 16 között nagyszerű teljesítménnyel és két jukóval jutott túl a világbajnoki címvédő Umeki Mamin, hogy következhessen az olimpia címvédő amerikai Kayla Harrison. Az londoni bajnok már túl nagy falat volt Joónak és ugyanúgy, mint négy éve, ezúttal is Harrison és a negyeddöntő jelentette dzsúdósunknak a döntőhöz vezető út végét. A vigaszágon már csak egy meccs jutott a KSI versenyzőjének, mert a kubai Yalennis Castillo egy jukóval megnyerte a párharcot. Joó Abigél így a hetedik helyen végzett Rióban. Cirjenics Miklósnak csak egy mérkőzés jutott, miután aranypontban, ipponnal kapott ki a német Karl-Richard Freytől.

avvv

A női vízilabda-válogatott második mérkőzésén elszenvedte első vereségét. Bíró Attila csapata a találkozó közepén produkált egy 1-6-os periódust, ami után hiába kapaszkodtak a lányok az ötgólos Bujka Barbara vezetésével, egyenlíteniük nem sikerült. Spanyolország 11-10-re nyert. Válogatottunk legközelebb a nagy esélyes Egyesült Államokkal mérkőzik.

A Simon Béla, Juhász Adrián férfi kormányos nélküli kettes harmadik lett a fináléban. Igaz, ez nem járt bronzéremmel, hiszen Simonék a B-döntőben versenyeztek. A magyar páros így végül a kilencedik helyen végzett a játékokon.

Magyar szempontból a nap egyik kellemes eseménye Berecz Zsombor aktuális harmadik helyezése. A finn versenyszámban induló vitorlázó hat futam után áll az előkelő harmadik helyen. A pénteki szünet után Bereczre még négy „alapszakasz-futam” vár, amennyiben a legjobb tízben végez, úgy kedden az éremfutamban állhat rajthoz. Szörföseinknél kilenc futam után Gádorfalvi Áron az összetettbeli  28., míg Cholnoky Sára a 22. helyen áll.

Csütörtökön a tollaslabdázó Sárosi Laura is megkezdte a riói szereplését. A fair-play díjas sportoló ( Sárosi egy olimpiai kvalifikáció szempontjából fontos májusi versenyen kölcsönadta tartalékcipőjét német ellenfelének, miután annak tönkrement a sajátja és nem volt nála másik pár) az indiai Sindhu V. Pusarla ellen ragadott ütőt, ám simának mondható, kétszettes vereséget szenvedett. Sárosi a tollaslabdatorna M-csoportjában versenyez. Következő ellenfele a kanadai Michelle Li lesz.

Miskolczi Julianna búcsúzik Brazíliától, miután a női kisöbű sportpuska összetett versenyének selejtezőjében a 22. helyen végzett. A magyar sportlövő korábban 10 m-es légpuskában is a 22. helyezést érte el.