Kozáké a 7. arany!

0

Kozák Danuta 500 méteren szerezte meg a magyar küldöttség 7. arany érmét a riói olimpián. A kajakos ezúttal a negyedik alkalommal lett olimpiai bajnok, ami azt jelenti, hogy ő minden idők legeredményesebb magyar kajakosa.

e4710ea0caa54c5d561a4702a971c28e_xl

Kozák a rajtnál még nem tűnt ki a mezőnyből, a fehérorosz Marina Litvincsuk gyorsabb volt a magyarnál. Majd Kozák közelítette meg és féltávnál még megelőznie is sikerült. Ezt követően a többiek már csak a magyar kajakos hátát láthatták, kétség sem fért ahhoz, kié lesz a következő aranyérem. A célba már egy hajóhosszal a többiek előtt ért be.

Kozák kedden Szabó Gabriellával párosban is győzött ezen a távon. A magyar kajak-kenu sport 24. aranyérme született meg a mai napon, összességben, magyar olimpiai éremben ez az 500. magyar aranyéremben pedig a 175.