Kezdődik a csoportkör, bemutatkozik a C és a D csoport

0

Ma megkezdődnek a küzdelmek a Bajnokok Ligája csoportkörében. Ismerkedjünk meg a C és D jelű kvartett tagjaival!

C csoport:

Ez a kvartett is azok közé tartozik, ahol szinte már most borítékolható, kik jutnak majd tovább, hogy a favorit spanyolokon kívül két tavalyi csoportutolsó és egy abszolút újonc tagja a négyesnek.

A Benfica legutóbb egy, ha nem is könnyű, de favorit nélküli, kiegyenlített csoportban lett kiemeltként utolsó a Monaco, a Leverkusen és a Zenit mögött. Ha a lisszaboniak tanultak abból a leckéből, akkor idén minden bizonnyal már meglesz a továbbjutás. Ahogy azt az utóbbi években megszokhattuk, most is kelendőek voltak a piros-fehérek játékosai: Rodrigo, Ivan Cavaleiro, Joao Cancelo, André Gomes és Lima is jó pénzért váltott klubot. Pótlásukra olyanok érkeztek, mint Raúl Jiménez, Mitroglou, Murillo vagy Taarabt. A leglényegesebb faktor mégis az új szakember szerepe lesz: a korábbi sikeredzőt, Jorge Jesust Rui Vitória váltotta, kérdés, milyen változásokat hoz majd ez a csapatnál.

A csoport megnyerésének legfőbb esélyese az Atlético Madrid. Diego Simeone csapatánál nagy volt a játékosmozgás a nyáron: olyanok távoztak, mint Mandzukic, Arda Turan, Raúl Garcia vagy Raúl Jiménez (épp a csoportrivális Benficába); cserébe érkezett Savic, Vietto, Jackson Martinez, Ferreira-Carasco és visszatért Filipe Luis is. Mérleget vonni még korai, de a jelentős visszaesés meglepő lenne, így az üzembiztos továbbjutáson kívül a csapatnak még a tavaszi, egyenes kieséses szakaszban is lehetnek majd jó pillanatai.

A török bajnok Galatasaray ugyan olyan neveket csábított magához a nyáron, mint Lukas Podolski vagy Kevin Grosskreutz, mégsem sikerült jól a szezonrajtjuk (négy meccs, öt pont). Márpedig ennél mindenképp több kell majd, hisz a csapat a tavalyelőtti nyolcaddöntő után legutóbb csúnyán leszerepelt, hiszen mindössze egy ponttal zárta a csoportkört. Ellenfeleik ismeretében ezúttal a harmadik hely a realitás, persze okozhatnak meglepetéseket – kellemeset éppúgy, mint kellemetlent.

Kellemetlen ellenfélnek ígérkezik a csoport negyedik tagja, az FC Asztana. Első kazah csapatként jutottak el a csoportkörig, így értelemszerűen ők is újoncok. Bár elsőre a szlovén, a finn vagy a ciprusi bajnok kiejtése sem tűnik akkora bravúrnak, mégis mindhárom párharcukat ők várták esélytelenként. Erejük leginkább a távoli stadionjukban rejlik: vélhetően mindhárom ellenfelüket megviseli majd a hosszú hétközi repülőút, így odahaza reménykedhetnek pár potyapontban.

Raúl Jiménez

Raúl Jiménez – még az Atlético Madrid játékosaként

A csoport mai programja:

Benfica – Asztana

Galatasaray – Atlético Madrid

 

D csoport:

A halálcsoport olyan, mint az osztály bohóca: mindenhová jut egy. Idén ez a négyes tűnt előzetesen a legkeményebbnek – s még mindig az, bár hárman nagyon csúnyán beragadtak a bajnokságban, igaz, az olaszról, a spanyolról és a németről van szó.

A Juventust az első kalapból húzták, ráadásul döntőztek tavaly, így félve szkeptikus az ember a továbbjutásukat illetően. Márpedig Allegriék három forduló alatt egy pontot kapartak össze, ami nem vall se egy olasz bajnokra, se a Zebrákra. A tavalyi sikercsapat gerince javarészt odalett a nyáron, a pótlásukra érkezők pedig még nem találják a helyüket (ami rosszabb, edzőjük sem). Pirlo, Vidal, Tévez és a csapatnál maradó, ám sérülés miatt kidőlő Marchisio nélkül ez már nem az a rettegett Juve, hiába jött Khedira, Hernanes Mandzukic és Dybala. Ebben a csoportban ráadásul nincs potyameccs, így észnél kell lennie a torinói csapatnak úgy, hogy közben a bajnokságban is tüzet kell oltani.

A Manchester City viszont él és virul: öt bajnoki után még hibátlanok Pellegriniék, ráadásul Hart még gólt sem kapott. A sorsolás miatt szükségük is lesz a jó formájukra, ugyanis ismét nehéz ellenfeleket vonzottak be maguk mellé, ráadásul az angol csapat számára a BL notóriusan kemény terep. Idén viszont jók az előjelek: ők szárnyalnak, ellenfeleik pedig botladoznak a bajnokságban, ráadásul Otamendi, De Bruyne, Sterling és Delph is csatlakozott az amúgy sem gyenge kerethez, így a Citynek a kétfrontos küzdelmet is illene bírnia.

Az új szabály haszonélvezője az a Sevilla, amelyik az Európa Liga megnyerésével vívta ki a BL-részvétel jogát. Májusi sikerüknek – valamint a reformoknak – köszönhetően velük együtt öten képviselik a spanyol ligát a csoportkörben. Unay Emery megnyerő csapatot épített fel tavaly, távozott is pár sikerkovács (például Bacca, M’Bia vagy Aleix Vidal). Viszont az érkezők névsora is impozáns (többek közt N’Zonzi, Llorente, Kakuta, Krohn-Dehli és Konopljanka is ide igazolt), így mindenképp illene feljavulnia a csapatnak. Továbbjutásra ugyanis csak úgy van esélyük, ha elhagyják a döcögős bajnoki formát és elkezdik nyerni a meccseket.

Olasz, angol és spanyol csapatnak is lennie kell abban a kvartettben, ahol egy német gárda nem számít továbbjutásra esélyesnek. Így járt a Borussia Mönchengladbach is, akik tavaly harmadikok lettek a Bundesligában, ám a kudarcosnak tűnő átigazolási időszakuk és a sorsolás következményeképp könnyen úgy járhatnak, mint négy éve a Villarreal a Bayern, a City és a Napoli társaságában. Kevés dolog szól a német csapat mellett, így nem lenne meglepő, ha a BL-ben is az idei bajnoki formájukat hoznák.

kevin de bruyne manchester city debut 3349970

Kevin De Bruyne – bajnokságban már bemutatkozhatott (fotó: skysports.com)

A csoport mai programja:

Manchester City – Juventus

Sevilla – Borussia Mönchengladbach