BMX

0

Ha azt mondom BMX, talán mindenkinek az utcákon, tereken köröző, padokra ugráló, lépcsőkről ugrató fiatalok jutnak eszébe. Pedig a BMX mára a kerékpársport egyik meghatározó ága lett, és 2008-ban még a pekingi olimpián is bemutatkozott. Ennek a sportágnak is számos fajtája létezik. A Cross, a Freestyle, a Flatland, a Halfpipe, a Dirt és végül a Street.

Talán a legérdekesebb fajtája a BMX street, amely során az utcán lévő elemeket használják: padkák ,szobrok, falak, útelválasztók és még sok minden. Ezt a fajta BMX-es stílust láthatjuk a külön extrémsportokra kialakított parkokban is, ahol megtalálhatjuk azokat az elemeket, mint az utcán. Persze máshogy néznek ki: fából, betonból készülnek a rámpák.

A legfontosabb: a türelem és a kitartás. Semmi sem fog könnyen menni, pláne nem az elején. Mindig az alap trükkök elsajátítása a legnehezebb. Ha el akarjátok kerülni azt, hogy hamar kiábránduljatok a gyakorlásból, szerezzetek be magatok mellé valakit, akivel hasonló szinten vagy, és gyakoroljatok együtt. Lehet együtt elemezgetni a videókat, versenyekre járni, és még sorolhatnám. Ha pedig már mennek az alap trükkök, egyszerre kinyílik a világ: sokkal könnyebb lesz továbbfejlődni.

Beszéljünk egy kicsit a védőfelszerelésekről. Itthon ugyanis az emberek nemigen hordanak, vagy legalábbis addig nem, míg rá nem jönnek arra, hogy kellene. Akkor pedig már lehet, hogy késő. Néhány éve tart az a divat, hogy az emberek nem hordják a védőfelszereléseket. Meg is kérdeztem több biciklist arról, hogy ennek mi az oka – nemigen tudtak rá válaszolni. Az egyetlen magyarázat, amit kaptam, az volt, hogy nagyon zavar a mozgásban.

Szerintem megéri, hogy egy csomó esés után nyugodtan hazatekerjünk ahelyett, hogy két hétig feküdjünk az összecarrt vagy begipszelt lábbal.